Ogłoszenia

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

28 września 2014 r.

 

 • W środę rozpoczynamy październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy do Katedry codziennie o 17.45, jedynie w soboty po Mszy św. o 9.00. W tym tygodniu dzieci i młodzież (zwłaszcza kandydatów do bierzmowania) zapraszamy razem z dorosłymi. Dzieci z klas II (pierwszokomunijne) zapraszamy w środę (01.X) o godz. 17:00.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca; czwartek to dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii – zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu i zapraszamy na Mszę św. o 18.30 z udziałem Wyższego Seminarium Duchownego; w piątek okazja do spowiedzi przed Mszą św. w południe oraz po południu od 16.30 do 18.30; w sobotę o 9.00 zapraszamy na fatimską Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • We wtorek przypada ostatni dzień miesiąca. O godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św. zbiorową za zmarłych oraz zmarłych naszych Parafian w miesiącu wrześniu. Imiona zgłaszamy jak zawsze w zakrystii. Mszę św. poprzedzi nabożeństwo wypominkowe o godz. 18.00.
 • W sobotę 4 października br. odbędzie się w Krzeszowie Pielgrzymka Żywego Różańca Diecezji Legnickiej, na którą autokarem wybiera się także grupa wiernych z naszej parafii. Pielgrzymi gromadzą się w sobotę pod Katedrą o godz. 7:45. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.
 • W tym tygodniu w Liturgii wspominamy m.in.:
  ♦ w środę św. Teresę od Dzieciątka Jezus; pamiętajmy w modlitwie o Siostrach Karmelitankach, posługujących w naszym mieście;
  ♦ czwartek Świętych Aniołów Stróżów – pamiętajmy w modlitwie zwłaszcza o dzieciach;
  ♦ w sobotę św. Franciszka z Asyżu – módlmy się w tym dniu za Ojców Franciszkanów;
 • Rodzicom i uczniom klas I i II Szkoły Podstawowej przypominamy o Mszy św. i spotkaniu, jakie zaplanowane zostało na niedzielę 5 października, o godz. 16.00, w ramach przygotowania do I Komunii Św.
 • Informacja dla kandydatów do bierzmowania:
  Spotkanie dla uczniów klas I szkół ponadgimnazjalnych od będzie się w środę /1.10./, w sali domu parafialnego o godz. 19.15.
 • W ramach XXIII Legnickich Wieczorów Organowych w najbliższy wtorek o 19.15 odbędzie się w Katedrze koncert finałowy z udziałem organisty prof. Andrzeja Chorosińskiego oraz aktora Michała Chorosińskiego. Koncert z fragmentami „Tryptyku Rzymskiego” dedykowany jest Św. Janowi Pawłowi II. Wstęp wolny.
 • W poniedziałek w godz. od 16.00 do 17.00 Parafialny Zespół Caritas będzie wydawał owoce osobom znajdującym się na parafialnej liście pomocowej. Podopiecznych parafii prosimy o zgłaszanie się z dowodami osobistymi w sali (nr 4) pod chórem.