Ogłoszenia

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

30 sierpnia 2015 r.

 

 • Serdecznie witając powracających z wakacji i urlopów, zapraszamy zwłaszcza dzieci i młodzież oraz wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów, a także rodziców na Mszę św. do Katedry w najbliższą niedzielę, 6 września, o godz. 11.30. Będziemy dziękować Bogu za miniony czas odpoczynku i prosić o błogosławieństwo na nowy rok szkolny.
 • Okazja do spowiedzi będzie w najbliższy piątek od 17.00 do 18.30 w ramach spowiedzi pierwszopiątkowej. Rodziców prosimy o stosowne przypomnienie o tym swoim dzieciom.
 • W najbliższy I czwartek miesiąca, zachęcamy do nawiedzenia Najświętszego Sakramentu i do udziału we Mszy św. Od kilku lat księża legniccy spotykają się w pierwsze czwartki miesiąca na wspólnej adoracji, w poszczególnych kościołach miasta. W najbliższy czwartek, będzie ona miała miejsce w Katedrze od 20.00 do 21.00. Zapraszamy na nią także wiernych świeckich.
 • W tym tygodniu przypada także I sobota miesiąca. O 9.00 w Katedrze tradycyjnie sprawowana jest Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, zgodnie z fatimskim przesłaniem. Serdecznie zapraszamy.
 • Od najbliższej niedzieli (06.09.) powracamy do sprawowania w każdą niedzielę modlitwy porannej Kościoła – Jutrzni o godz. 7.00 i wieczornych nieszporów o godz. 18.00.
 • W poniedziałek przypada ostatni dzień miesiąca sierpnia. O godz. 18.30 sprawujemy Mszę św. zbiorową za Parafian zmarłych w sierpniu oraz za poleconych modlitwom Kościoła. Imiona zmarłych można zgłaszać w zakrystii. Mszę św. poprzedzi nabożeństwo wypominkowe o godz. 18.00.
 • Zbiórka dla ministrantów i lektorów odbędzie się w czwartek o godz. 19.15 w domu parafialnym; natomiast nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. zapraszamy na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy św. także do domu parafialnego.
 • Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w najbliższą niedzielę (6.09) po Mszy św. o 13.00. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Krzeszowa na ogólnodiecezjalne spotkanie w dniu 3 października (sobota). Koszt przejazdu 20 zł. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 • Natomiast w niedzielę 6 września, o godz. 7.00 wyrusza II międzyparafialna autokarowa pielgrzymka do polskich sanktuariów, tym razem centralnej Polski. Pielgrzymka zakończy się w środę 9 września. Będziemy pamiętać w modlitwie o całej parafii i prosimy o modlitwę.
 • Od juta kancelaria parafialna będzie czynna według urzędowania sprzed wakacji, tzn. w poniedziałek, wtorek, czwartek od 16.00 do 17.00, a w środę, piątek i sobotę od 10.00 do 11.00.
 • Zgodnie z wcześniejszą informacją, kończymy remont ostatniej części Katedry – prezbiterium, a od przyszłego tygodnia zostaną zdejmowane rusztowania. Pragniemy podziękować Bogu za możliwość tego remontu, a ludziom za pomoc. Uczynimy to podczas uroczystości Rocznicy Poświęcenia Katedry, która przypada w tym roku, w niedzielę 20 września. Uroczysta Msza św. z udziałem zaproszonych Gości, będzie sprawowana w tym dniu w naszej Katedrze przez Biskupa Legnickiego o godz. 18.30. W przeddzień, czyli w sobotę 19 września o godz. 12.00 przybędzie do Katedry Kopia cudownej Ikony Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa. Bliższe informacje i plan uroczystości podamy w najbliższym czasie. Już dzisiaj zapraszamy.
 • Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Legnicy wraz z Legnicką Akademią Życia Chrześcijańskiego zaprasza na konferencję pt. „Dopalacze uzależniają. Stop dopalaczom”. Konferencja odbędzie się w siedzibie Zespołu Szkół Integracyjnych przy ul. Wierzyńskiego 1, dnia 12 września, od 10.00 do 14.00. Szczegóły na plakacie.