Ogłoszenia

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

24 sierpnia 2014 r.

 

  • Rozpoczął się ostatni tydzień wakacji. Serdecznie witamy wszystkich powracających z urlopów i letniego wypoczynku. Szczególnie serdecznie witamy dzieci i młodzież naszej parafii oraz nauczycieli i katechetów. Już dzisiaj informujemy, że Msza św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego zaplanowana jest za dwa tygodnie, w niedzielę 7 września o godz. 11.30, natomiast spowiedź w I piątek, tj. 5 września. Bliższe informacje podamy za tydzień.
  • We wtorek /26.08/ obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Msze św. zapraszamy jak w dzień powszedni.

Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka oraz katolickiego Patriarchy Babilonii Louisa Raphaela I Sako, prezydium Konferencji Episkopatu Polski prosi, aby dzień 26 sierpnia był Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do podjęcia praktyk pokutnych i modlitwy – adoracja Najświętszego Sakramentu, w tym dniu, od Mszy św. porannej do wieczornej.

  • W środę /27.08/ wspominamy św. Monikę; w czwartek /28.08/ wspominamy św. Augustyna; w piątek /29.08/ wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  • Przypominamy, że w każdy piątek o 15.00 spotykamy się w Katedrze w Godzinie Miłosierdzia i polecamy całą nasza parafię oraz całe nasze miasto Bożemu Miłosierdziu.
  • W przyszłą niedzielę /31.08/ przypada ostatni dzień miesiąca; o godz. 18.30 sprawujemy Mszę św. zbiorową za zmarłych. Mszę św. poprzedzi nabożeństwo wypominkowe o 18.00. Imiona zmarłych prosimy zgłaszać w zakrystii.
  • Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest jeszcze według urzędowania wakacyjnego, tzn. we wtorek, czwartek i sobotę.
  • Pan organista Daniel Dziuda zaprasza chętnych, dysponujących dobrym głosem lub umiejętnością gry na instrumentach muzycznych, do włączenia się w działalność katedralnego zespołu wokalno-instrumentalnego – dla chętnych spotkanie odbędzie się we wtorek /26.08/ o godz. 20:00 w sali domu parafialnego (ul. Św. Piotra 2a).
  • W ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Organowego Legnickie Wieczory Organowe, w najbliższy wtorek /26.08/ o godz. 19.15 odbędzie się w Katedrze kolejny koncert organowy z udziałem Emanuela Bączkowskiego (organy) i Magdaleny Kotarskiej (sopran). Wstęp wolny.