Ogłoszenia

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

27 lipca 2014 r.

 

 • Serdecznie witamy w Katedrze Gości przebywających na wakacjach i urlopach w naszym mieście. Niech wakacje będą dla wszystkich czasem Bożej łaski. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św.
 • W najbliższym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek /29.07./ wspomnienie św. Marty; w czwartek /31.07./ wspomnienie św. Ignacego z Loyoli; w piątek /01.08/ wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego.
 •  Dnia 2 sierpnia /sobota/ przypada wspomnienie Matki Boskiej Anielskiej, które związane jest z kolebką Franciszkanizmu – Porcjunkulą. W tym dniu można tradycyjnie uzyskać odpust zupełny nawiedzając kościół parafialny. Dodatkowo trzeba wypełnić tradycyjne warunki odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i odmówienie modlitwy zgodnie z intencją Ojca Św.
 •  Najważniejszym wydarzeniem bieżącego tygodnia będzie XXII Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która rozpocznie się we wtorek /29.07/ w Katedrze o godz. 6.00. Wikariusz naszej parafii – ks. Marcin jest przewodnikiem grupy czwartej legnickiej. Polecamy wszystkich Pielgrzymów, a zwłaszcza ks. Marcina i grupę legnicką, modlitwom całej parafii.
 •  Grupa duchowego uczestnictwa od wtorku spotyka się codziennie, w czasie trwania pielgrzymki, po Mszy św. wieczornej, przed Obrazem Matki Bożej z Nadwórnej.
 •  W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca
  - w piątek okazja do spowiedzi na godzinę przed Mszą św. /od godz. 17.30/;
  - w sobotę o 9.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, według tradycji fatimskiej;
  - w najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 13.00
 •  W czwartek, ostatniego dnia miesiąca, o 18.30 sprawujemy Mszę św. zbiorową za zmarłych minionego miesiąca i za zmarłych poleconych przez wiernych. Imiona zmarłych zgłaszamy w zakrystii. Mszę św. poprzedzi nabożeństwo wypominkowe o godz. 18.00.