Ogłoszenia

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

26 października 2014 r.

 

  • W sobotę /1.11./ przypada uroczystość Wszystkich Świętych, która zobowiązuje wiernych do udziału we Mszy św. Na Eucharystie zapraszamy do Katedry w sobotę według porządku niedzielnego, czyli o godz. 7.30., 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30.
  • W tym roku na cmentarzu nie będzie Mszy św., ale o 15.30 w kaplicy rozpoczną się nieszpory pod przewodnictwem Ks. Biskupa Legnickiego, po których wyruszy tradycyjna procesja na groby naszych zmarłych. Prosimy, aby we Mszy św. uczestniczyć w kościele przed udaniem się na cmentarz lub o 18.30.
  • W sobotnią uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, poza Mszą św. zapraszamy do Katedry o 7.00 na Jutrznię, czyli modlitwę poranna, tak jak w niedzielę.
  • W tym roku Dzień Zaduszny przypada w niedzielę. Rano o 7.00 zapraszamy do Katedry na jutrznię za zmarłych, a wieczorem o 18.00 na nieszpory także ofiarowane za zmarłych. Na Msze św. zapraszamy tak, jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza św. w niedzielę o 18.30, jak co roku, będzie ofiarowana jako zbiorowa za zmarłych. Imiona zmarłych można zgłaszać w zakrystii. W związku z tym nie będzie zbiorowej Mszy św. za zmarłych, ostatniego października, ale 2 listopada.
  • Przed nami ostatni tydzień października. Tym serdeczniej zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, zwłaszcza tych, którzy nie znaleźli jeszcze na to czasu. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w Katedrze odbywają się codziennie o 17.45. Dzieci zapraszamy w poniedziałki i środy o 17.00.
  • W tym tygodniu, we wtorek /28.10./ przypada święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin Księdza Biskupa Seniora Tadeusza Rybaka. Solenizanta polecamy modlitwom Parafian. Msza św. za Ks. Biskupa będzie sprawowana w Katedrze o godz. 18.30.
  • Natomiast w czwartek przypada dzień imienin ks. Przemysława, naszego wikariusza. Solenizanta także polecamy modlitwom Parafian, a na Mszę św., w Jego intencji, podczas której złożymy Solenizantowi życzenia, zapraszamy w czwartek o 18.30.
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają Ks. Infułata modlitwą, o którą prosimy nadal, ponieważ Jego stan jest bardzo ciężki. Dziękujemy za Msze św. zamówione w Jego intencji.
  • Zgodnie z zapowiedzią przy wyjściu z Kościoła można nabyć znicze nagrobne, z których dochód przeznaczamy na zorganizowanie kolonii letnich dla dzieci z naszej parafii, zwłaszcza z rodzin niezamożnych.