Ogłoszenia

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

21 czerwca 2015 r.

 

 • Zbliża się czas Odpustu Katedralnego związanego z Uroczystością Patronów Św. Apostołów Piotra i Pawła, która przypada w przyszły poniedziałek 29 czerwca. Ze względu na konieczność wcześniejszego ustawiania rusztowań, sam przebieg uroczystości odpustowych z konieczności uległ zmianom i będzie wyglądał następująco:
  od piątku (26.06) rozpoczniemy triduum modlitw do Świętych Apostołów, codziennie w związku z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00
  w najbliższą niedzielę (28.06) przypada Wigilia Uroczystości; w tym dniu, o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory, a o g. 18.30 na uroczystą Mszę św. Będzie jej przewodniczył neoprezbiter ks. Dawid Kostecki, który odbywał w Katedrze praktykę. Będzie to dla nas msza św. prymicyjna ks. Dawida. Dodatkowo w koncelebrze będzie dwóch Jubilatów, spowiedników katedralnych: ks. prałat Franciszek Krosman i ks. prałat Tadeusz Kisiński, który także był wikariuszem parafii św. Piotra i Pawła. Kapłani Ci obchodzą 60 rocznicę święceń kapłańskich. Serdecznie zatem zapraszamy na tę wyjątkową jubileuszową Eucharystię, w najbliższą niedzielę o godz. 18.30.
  w sam dzień Uroczystości św. Piotra i Pawła, czyli 29 czerwca (przyszły poniedziałek), Msze św. w Katedrze będziemy sprawowali jak zwykle o 6.30 i 12.00, a wieczorem zapraszamy na główne uroczystości odpustowe, którym będzie przewodniczył Biskup Legnicki w koncelebrze z zaproszonymi kapłanami miasta Legnicy i Kapitułą Katedralną.
 • W związku z kończącym się w tym tygodniu rokiem szkolnym, dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i rodziców, jak zwykle zapraszamy na Mszę św. w najbliższą niedzielę o godz. 11.30, podczas której będziemy dziękować Bogu za miniony czas nauki i wypraszać potrzebne łaski na czas wakacji.
 • Okazja do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego oraz w związku z odpustem będzie w najbliższy piątek od 17.00 do 18.30.
 • W środę (24.06.) przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

W tym dniu Biskup Senior Tadeusz Rybak obchodzi 38 rocznicę święceń biskupich; prosimy o modlitwę za czcigodnego Jubilata. Ponadto parafia OO. Franciszkanów zaprasza na uroczystości odpustowe o godz. 18.30.

 • W sobotę wspominamy w liturgii Najświętszą Maryję Pannę, Matkę Nieustającej Pomocy. W tym dniu swoje imieniny obchodził ś.p. Ksiądz Infułat Władysław Bochnak, o którym pamiętajmy w modlitwie.
 • Na nabożeństwa czerwcowe zapraszamy do Katedry codziennie o g. 18.00.
 • Wszystkich zainteresowanych Pieszą Pielgrzymką Diecezji Legnickiej na Jasną Górę Ks. Marcin zaprasza na pierwsze spotkanie, dzisiaj o godz. 19.30 do sali domu parafialnego przy ul. Św. Piotra 2a.
 • Biuro Radia Maryja organizuje coroczną autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 12 lipca. Bliższe informacje i zapisy w biurze Radia, przy ul. Św. Piotra 2a. Koszt 65 zł.