Ogłoszenia

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

24 lipca 2016 r.

 

 • Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Gości przebywających na wakacjach i nawiedzających naszą Katedrę. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym wakacyjnym czasie dają świadectwo wiary poprzez udział w niedzielnej Mszy św.
 • Szczególnie serdecznie pozdrawiamy uczestników Światowych Dni Młodzieży, którzy w poniedziałek opuszczą nasze miasto i wyjadą do Krakowa. W związku z tym dzisiaj o 16.00 w parku miejskim odbędzie się koncert pożegnalny i rozesłanie pielgrzymów. Serdecznie zapraszamy.
 • Rozpoczynający się tydzień będzie szczególny ze względu na obecność w naszej Ojczyźnie Papieża Franciszka. Jak wiemy Ojciec Święty przybędzie do Polski z okazji światowych Dni Młodzieży w najbliższą środę o godz. 16.00 i pozostanie wśród nas do przyszłej niedzieli. Dokładny plan pobytu Papieża umieszczony jest w gablocie. Telewizja Polska przeprowadzi szczegółową transmisję tej wizyty. Tych, którzy nie planują wyjazdu na spotkanie z Ojcem Świętym zachęcamy do oglądania i uczestnictwa w ten sposób w tych wyjątkowych spotkaniach.
 • Przypominamy, że dzisiaj na Mszy św. o 13.00 będziemy się modlić za wszystkich użytkowników dróg, wzywając wstawiennictwa św. Krzysztofa. Po Mszy św. pobłogosławimy pojazdy mechaniczne, jeżeli takie będzie życzenie kierowców.
 • W najbliższym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  • w poniedziałek (25.07) – święto Św. Jakuba Apostoła
  • we wtorek (26.07) – wspominamy św. Joachima i Annę, Rodziców Najśw. Maryi Panny, Przodków Pana Jezusa. Z okazji tego wspomnienia serdecznie pozdrawiamy także wszystkie Babcie i Dziadków, życząc wielu łask Bożych i szacunku od dzieci i wnuków.
  • w piątek (29.07) – wspominamy św. Martę, Marię i Łazarza z Betanii, przyjaciół Pana Jezusa. W związku z tym na Mszę św. o 18.30 w piątek zapraszamy wszystkich członków wspólnoty „Betania”, którzy bezinteresownie i ofiarnie troszczą się o porządek i piękno naszej Katedry. Tę Mszę św. ofiarujemy w Państwa intencji.
 • W przyszłą niedzielę przypada ostatni dzień lipca, zatem o 18.30 sprawujemy Mszę św. zbiorową za zmarłych minionego miesiąca i za zmarłych poleconych przez wiernych. Imiona zmarłych zgłaszamy w zakrystii.
 • W ramach parafialnej działalności charytatywnej i w związku z propozycją zaangażowania się w dzieło „wyobraźni miłosierdzia”, którą przedstawiliśmy jeszcze w kwietniu tego roku, w domu parafialnym zostało przygotowane pomieszczenie na biuro charytatywne, w którym planujemy podejmować dyżury w ramach różnorakiej pomocy potrzebującym. Do tego tematu powrócimy w najbliższym czasie, a już dzisiaj pragniemy poinformować, że w każdy wtorek od 16.00 do 17.00 będzie można korzystać z bezpłatnych porad prawnych, oferowanych przez prawników. Biuro charytatywne mieści się w domu parafialnym przy ul. Św. Piotra 2a na parterze w pokoju nr 1.
 • Ponownie zachęcamy Parafian, zwłaszcza młodych, do udziału w tegorocznej XXIV Pieszej Pielgrzymce na Janą Górę, która odbędzie się od 2 do 10 sierpnia. Wszelkich informacji udziela Przewodnik Grupy Legnickiej, ks. Mateusz, który zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie przedpielgrzymkowe. Odbędzie się ono dzisiaj o godz. 19.30 w Katedrze.
 • Przypominamy także, że wszyscy którzy nie będą wędrować mogą przekazać pielgrzymom swoje intencje, w specjalnie przygotowanych kopertach, które można odebrać w zakrystii.