Ogłoszenia

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

17 maja 2015 r.

 

 • Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, którą dzisiaj obchodzimy przypomina nam, że za tydzień przypada Pamiątkę Zesłania Ducha Świętego oraz że kończy się okres Wielkanocny, a zatem kończy się także czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominamy to tym, którzy jeszcze nie skorzystali z tej łaski.
 • Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się uroczystość rocznicy I Komunii Św.
 • Od piątku trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, na którą zapraszamy w związku z wieczornym nabożeństwem majowym.
 • Nabożeństwa majowe odbywają się w Katedrze codziennie o godz. 18.00, jedynie w soboty po Mszy o godz. 9.00.
 • W najbliższą sobotę, /23.05/ odbędą się w Katedrze dwie ważne uroczystości:
  o godz. 10.00 Biskup Legnicki udzieli święceń kapłańskich 5 diakonom naszego Seminarium Duchownego;
  natomiast o godz. 18.30 odbędzie się bierzmowanie młodzieży naszej parafii oraz osób dorosłych, z terenu naszej Diecezji
 • Maj jest szczególnym miesiącem dla każdego księdza, ponieważ w tym czasie wspominamy rocznicę swoich święceń. Ks. Marcin i ks. Przemysław w czwartek obchodzą okrągłą, 10 rocznicę święceń kapłańskich, ks. Janusz – w najbliższą niedzielę 12 rocznicę, ks. proboszcz w przyszły wtorek 31 rocznicę. Prosimy wszystkich o modlitwę z tej okazji.
 • Serdecznie zachęcamy do udziału w rozważaniu Pisma Św., w ramach comiesięcznego Lectio Divina, które poprowadzi w Katedrze, w środę o godz. 19.15 biblista, ks. prof. Sławomir Stasiak, który w najbliższy czwartek podczas Mszy św. o 12.00 będzie dziękował Bogu za dar 25 lat posługi kapłańskiej wraz ze swoimi kolegami. Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Legnicki.
 • W najbliższy piątek, 22 maja obchodzimy wspomnienie św. Rity z Cascii, wzywanej przez wiernych w trudnych do rozwiązania sprawach. Tradycyjnie w tym dniu błogosławi się róże, związane ze szczególną Boża łaską okazaną w Jej życiu. W Katedrze „róże św. Rity” pobłogosławimy po Mszy św. o 12.00.
 • W tym tygodniu, we wtorek, przypada 19 dzień miesiąca. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe, połączone w tym dniu z nabożeństwem do św. Józefa.
 • Informacje dotyczące bierzmowania:
  spowiedź dla kandydatów przed bierzmowaniem (młodzież kl. I szkół średnich) oraz ich rodziców, świadków i krewnych zaplanowana jest w piątek od 16.30 do 18.00
  próba dla kandydatów (młodzież klas I szkół średnich) odbędzie się w poniedziałek i czwartek o godz. 19.15
  natomiast młodzież klas II gimnazjum, przygotowująca się do bierzmowania, zapraszamy na kolejną katechezę w środę o 19.15 do domu parafialnego.
 • Przypominamy, że dzisiaj dzieci pierwszokomunijne z klas II oraz dzieci klas I wraz z rodzicami, zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00.
 • W dniach od 22 do 24 maja br. odbywać się będzie w naszym mieście 46 Ogólnopolski Turniej Chórów Legnica Cantat. W związku z tym w najbliższy poniedziałek w Katedrze podczas Mszy św. o godz. 18.30 wystąpi legnicki chór Madrygał, który po liturgii zaprezentuje krótki koncert. Zapraszamy.
 • Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dzisiaj po Mszy św. w kiosku parafialnym można złożyć ofiarę na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu.
 • Nasza parafia od 12 do 20 lipca, organizuje tygodniowe kolonie dla dzieci i młodzieży nad morzem w Łebie. Dzieci z rodzin mniej zamożnych pragniemy wspomóc finansowo. Ponadto parafia planuje sfinansować wycieczki w ramach kolonii z parafialnych funduszy charytatywnych. Koszt pobytu jednego dziecka wynosi 490 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Bliższych informacji udziela ks. Marcin. Jeżeli ktoś chciałby finansowo wesprzeć to przedsięwzięcie, to prosimy o kontakt także z ks. Marcinem.