Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA,

KRÓLA WSZECHŚWIATA

22 listopada 2015 r.

 

 • W najbliższą niedzielę zaczyna się nowy rok liturgiczny. Rozpoczynamy go okresem ADWENTU, który jest przeniknięty radością oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa i przygotowuje nas do chrześcijańskiego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w najbliższą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Od dzisiaj można też nabywać w kiosku świece wigilijne Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc najbiedniejszym.
 • Niedziela Chrystusa Króla, którą dzisiaj obchodzimy, to także patronalne święto wielu wspólnot katolickich. Akcja Katolicka zaprasza do świętowania 20 – lecia swojego istnienia w naszej diecezji. Uroczystość ta odbędzie się podczas Mszy św. sprawowanej dzisiaj w Katedrze przez Biskupa Legnickiego o 13.00.
 • W nawiązaniu do treści dzisiejszego litu pasterskiego, zapowiadającego obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, pragniemy poinformować, że uroczyste rozpoczęcie Jubileuszu w naszej diecezji odbędzie się w Katedrze, w najbliższą sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.30. Uroczystości będzie przewodniczył Biskup Legnicki, który wręczy Księżom Dziekanom świece jubileuszowe. Na tę Mszę św. zostali zaproszeni przedstawiciele duchowieństwa i wiernych świeckich z całej diecezji. Serdecznie zapraszamy także wszystkich Legniczan.
 • Uroczystość poprzedzą nieszpory o godz. 17.00 podczas, których Ksiądz Biskup przyjmie do katechumenatu dorosłych kandydatów do chrztu , którzy rozpoczęli okres bezpośredniego przygotowania do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego.
 • W związku z tym, że 30 listopada (ostatni dzień miesiąca) podczas Mszy św. wieczornej będzie udzielany sakrament bierzmowania osobom dorosłym z diecezji, Mszę św. zborową za zmarłych w listopadzie będziemy sprawować w najbliższą niedzielę 29 listopada o 18.30. Mszę św. poprzedzą nieszpory o 18.00 z odczytaniem imion zmarłych. Natomiast ostatnie tegoroczne nabożeństwo wypominkowe odbędzie się dzisiaj o 17.45.
 • Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dzisiaj o 16.00 odbędzie się otwarte posiedzenie Rady Parafialnej, na które zapraszamy także animatorów grup i stowarzyszeń działających przy parafii oraz każdego kto ma życzenie uczestniczyć w posiedzeniu. Odbędzie się ono w domu parafialnym, w sali na parterze.
 • W piątek, 27 listopada wspominamy Matkę Bożą od Cudownego Medalika. Z tej okazji Apostolstwo Maryjne, które obchodzi swoje święto patronalne zaprasza na Mszę św. o godz. 12.00, po której będzie można otrzymać medalik Matki Bożej.
 • Przypominamy, że okazja do spowiedzi w Katedrze jest codziennie od 18.00 do 18.30, dodatkowo poniedziałku do piątku od 11.00 do 13.00, a w soboty od 9.00 do 10.00. W niedzielę natomiast spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą św. W czasie niedzielnych Mszy św. nie spowiadamy.
 • Dyrekcja i Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy zapraszają do świętowania 70-lecia szkoły. Program umieszczony jest na plakacie. Z tej okazji w najbliższy piątek o 10.00 w Katedrze Biskup Marek Mendyk będzie sprawował Mszę św. w intencji szkoły.
 • Caritas Diecezji Legnickiej organizuje pielgrzymkę do Włoch od 31 stycznia do 6 lutego 2016 r. Bliższe informacje na plakacie.

 • Informacje katechetyczne:
  ⇒ 
  Katecheza przed bierzmowaniem dla kl. I szkoły średniej w poniedziałek o 19.20
   Katecheza przed I Komunią św. dla kl. I we wtorek o 16.00
   Katecheza przed I Komunią św. dla kl. II we wtorek o 17.00

Katechezy odbywają się w Sali na parterze w domu parafialnym (ul. Św. Piotra 2a).