Ogłoszenia

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

29 maja 2016 r.

 

 • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała, wyznając publicznie swoją wiarę w prawdziwą i realną obecność Chrystusa w Eucharystii. Szczególną wdzięczność pragniemy wyrazić tym z Państwa, którzy zaangażowali się w przygotowanie Katedry i ołtarza przed Katedrą, zatroszczyli się o piękną oprawę muzyczna uroczystości oraz czynnie włączyli się w przebieg procesji.
 • Trwa Oktawa Bożego Ciała. W związku z tym zapraszamy do Katedry na codzienne wieczorne nabożeństwa eucharystyczne połączone z procesją o godz. 18.00. Na zakończenie Oktawy, czyli w czwartek (w tym roku jest to równocześnie I czwartek miesiąca) pobłogosławimy tradycyjnie wianki z tegorocznych ziół i kwiatów.
 • W środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec. W związku z tym codziennie o godz. 18.00 zapraszamy do Katedry na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa.
 • W najbliższy piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest to dzień szczególnej modlitwy o świętość kapłanów. O tę modlitwę serdecznie prosimy. Dodatkowym wydarzeniem tego dnia będzie Msza św. o godz. 18.30, z okazji Jubileuszu 25 – lecia kapłaństwa ojca Pawła Tarnowskiego, franciszkanina z domu zakonnego przy ul. Rataja. Homilię wygłosi Ojciec Prowincjał z Wrocławia. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.
 • We wtorek o godz. 18.30 sprawujemy Mszę św. w intencji zborowej za zmarłych w maju. Mszę św. poprzedzi ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
 • W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi od 17.00 do 18.30.
 • Natomiast w najbliższą I sobotę miesiąca szczególnie serdecznie zapraszamy o 9.00 na Mszę św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zgodnie z fatimskim przesłaniem. Zaproszenie to kierujemy zwłaszcza do tych, którzy uczestniczyli w Dniach Fatimskich, podczas których mogliśmy usłyszeć o istocie tego nabożeństwa i jego znaczeniu dla przyszłości świata.
 • W tym tygodniu w liturgii trzykrotnie wspominamy Matę Bożą:
  ⇒ we wtorek (31.05.) święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  ⇒ w czwartek (2.06) wspomnienie Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa, naszego głównego sanktuarium diecezjalnego.
  ⇒ w sobotę (4.06.) wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 • Przypominamy, że dzisiaj na Mszy św. wieczornej odbędzie się zaprzysiężenie nowej Rady Parafialnej.
 • Caritas Diecezji Legnickiej, już po raz szósty, w najbliższy czwartek, zaprasza wszystkie dzieci naszego miasta na Dzień Dziecka. Dzieci zaproszone są najpierw do Katedry na Mszę św. o godz. 10.00, którą będzie sprawował Biskup Legnicki. Po Mszy św. kolorowy korowód dzieci przejdzie do parku miejskiego, gdzie odbędzie się druga część spotkania, o charakterze rozrywkowym.
 • W najbliższą niedzielę (5.06.) przybędzie do Katedry pielgrzymka byłych mieszkańców Nadwórnej, wśród których będzie także nowy ks. Proboszcz Nadwórnej. Pielgrzymi przejdą przez Bramę Miłosierdzia, będą uczestniczyli we Mszy św. o 13.00 i będą się modlili przed Obrazem Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na tę Mszę św. i na spotkanie z Pielgrzymami. Sytuacja Polaków na Ukrainie jest bardzo trudna, dlatego podobnie jak w ubiegłych latach będzie można wesprzeć ich finansowo.
 • Katecheza przygotowawcza przed bierzmowaniem dla klas II gimnazjalnych odbędzie się w poniedziałek o 19.20,
 • Próba dla dzieci klas III przed rocznica I Komunii św. odbędzie się we wtorek i czwartek o 17.00 w Katedrze.
 • Są jeszcze wolne miejsca na letnie kolonie nad morzem dla dzieci i młodzieży. Informacji udziela ks. Marcin.

INFORMACJE DOTYCZĄCE ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY      

 • Diecezjalne Centrum ŚDM poszukuje osób biegle posługujących się językiem angielskim do obsługi pielgrzymów ze Stanów Zjednoczonych. Spotkanie odbędzie się we wtorek w kościele Matki Bożej Królowej Polski o 20.00.
 • Spotkanie osób, które zadeklarowały przyjęcie pielgrzymów do swoich domów odbędzie się 12 czerwca o 17.00 także w kościele Matki Bożej Królowej Polski na Osiedlu Kopernik.

DODATKOWE INFORMACJE:

 • W trosce o ratowanie życia nienarodzonych Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji” będzie zbierał w najbliższą niedzielę podpisy popierające obywatelski projekt ustawy antyaborcyjnej. Na pewno każdy z nas ma świadomość, że życie ludzkie jest największą wartością, którą należy bezwzględnie chronić, warto więc poprzeć to własnoręcznym podpisem, do czego zachęcamy. W tym celu należy mieć przy sobie dowód osobisty.
 • Szkoła Podstawowa nr 10 w Legnicy, ciesząca się dobra renomą, planuje utworzyć „oddział zerowy”. Dyrekcja i rodzice zachęcają do zainteresowania się ta ofertą. Bliższe informacje (z podanym telefonem kontaktowym) znajdują się
  w gablotach.